Як виправити, коли Wi-Fi постійно відключається в Windows 11

Page content

52830940284_1baeb571af_o-1.png

Як виправити, коли Wi-Fi постійно відключається в Windows 11

Якщо Wi-Fi постійно відключається на комп’ютері з Windows 11, спробуйте перезавантажити роутер, забути та знову підключитися до мережі, зробити мережу “Приватною”, оновити драйвери мережевого адаптера, скористатися засобом усунення несправностей “Мережевий адаптер” або перезапустити службу “Автоматичне налаштування бездротової локальної мережі”.

Ваш комп’ютер час від часу автоматично відключає вас від мережі Wi-Fi? Можливо, у вашому роутері виникла проблема, або ж мережеві налаштування вашого ПК можуть бути неправильними. Ось кілька способів вирішити цю проблему на вашому комп’ютері з Windows 11.

Чому мій Wi-Fi постійно відключається?

Подібно до того, як ваш телефон від’єднується від Wi-Fi, існує багато можливих причин, чому Windows 11 продовжує від’єднуватися від бездротової мережі. Проблеми з Wi-Fi роутерами можуть виникати з різних причин, але мережевий адаптер вашого ПК також може бути несправним, а на ноутбуці план енергозбереження може обмежувати бездротове з’єднання - і це лише деякі з причин.

У більшості випадків це проблема з програмним забезпеченням, яку можна вирішити, змінивши кілька параметрів на вашому ПК.

Вирішення проблеми з переривчастим з’єднанням Wi-Fi у Windows 11

Оскільки існує дуже багато можливих причин відключення Wi-Fi на вашому комп’ютері з Windows 11, спочатку скористайтеся найпростішими порадами, наведеними нижче, а потім спробуйте більш просунуті варіанти, якщо базові не вирішили вашу проблему.

Перезавантажте маршрутизатор

Щоб виключити будь-яку можливість незначного збою в роботі маршрутизатора, перезавантажте його. Це перезавантажить всі функції маршрутизатора, усунувши будь-які незначні проблеми з ними. Перезавантаження маршрутизатора також призведе до перепідключення вашого ПК до мережі Wi-Fi, що може допомогти усунути незначні проблеми зі з’єднанням між маршрутизатором і комп’ютером.

Перезавантажити роутер так само просто, як натиснути кнопку живлення на пристрої. Якщо на вашому пристрої немає такої кнопки, просто відключіть пристрій від мережі, зачекайте принаймні 10 секунд, перш ніж підключати його знову.

Забути і знову підключитися до мережі Wi-Fi

1-forget-wi-fi-network.png Якщо проблема не зникає, видаліть збережену мережу Wi-Fi з комп’ютера, а потім підключіться до неї знову. Це може вирішити будь-які проблеми з сеансами підключення.

Для цього перейдіть до Налаштування > Мережа та Інтернет > Wi-Fi > Керування відомими мережами. Потім, навпроти вашої мережі, натисніть “Забути”.

Підключіться до своєї мережі, натиснувши на іконку Wi-Fi в системному треї і вибравши зі списку свою мережу. Вам потрібно буде ввести пароль до мережі, перш ніж ви зможете встановити з’єднання.

Вибір приватного режиму для мережі Wi-Fi

За замовчуванням, коли ви підключаєте комп’ютер з Windows 11 до мережі Wi-Fi, ваш комп’ютер використовує режим “Загальнодоступний”. Це робиться для того, щоб ваш комп’ютер не можна було виявити в мережі, таким чином зберігаючи вашу конфіденційність.

Однак, коли у вас виникають проблеми з підключенням, варто змінити цей режим на “Приватний”. Це зробить ваш комп’ютер доступним у мережі та уможливить спільний доступ до файлів і принтерів. Поки ви перебуваєте в мережі, якій довіряють, цей режим є безпечним. Якщо ви перебуваєте в публічній мережі, наприклад, у кав’ярні, то краще перейти до наступного кроку.

Щоб внести цю зміну, перейдіть до “Налаштування” > “Мережа та Інтернет” > “Wi-Fi” > “Керування відомими мережами”. Виберіть свою мережу зі списку.

Виберіть мережу Wi-Fi.

У розділі “Тип профілю мережі” виберіть “Приватна”.

Виберіть опцію “Приватна”. 3-change-wi-fi-mode-private.png

Оновлення драйверів мережевого адаптера

4-update-network-adapter-drivers.png Можливо, ваш мережевий адаптер використовує несправні або застарілі драйвери, що спричиняє проблему обриву з’єднання Wi-Fi. У такому разі оновіть драйвери для бездротового адаптера, і проблему буде вирішено.

Для цього відкрийте диспетчер пристроїв. Для цього клацніть правою кнопкою миші по меню “Пуск” і виберіть “Диспетчер пристроїв”.

У вікні диспетчера пристроїв розгорніть “Мережеві адаптери”. Потім клацніть правою кнопкою миші ваш бездротовий адаптер і виберіть “Оновити драйвер”.

Виберіть “Оновити драйвер” у меню.

Виберіть “Автоматичний пошук драйверів”.

Виберіть “Автоматичний пошук драйверів”.

Інсталюйте доступні драйвери, і все готово.

Використання засобу усунення несправностей мережевого адаптера

У Windows 11 є багато засобів усунення несправностей, одним із яких є засіб усунення несправностей “Мережевий адаптер”. Ви можете скористатися цим інструментом, якщо у вас виникли проблеми з мережевими підключеннями. Цей інструмент знаходить проблеми з вашим адаптером і пропонує допомогу для їх усунення.

Щоб запустити цей інструмент, перейдіть до “Налаштування” > “Виправлення неполадок” > “Інші засоби виправлення неполадок”. Потім поруч із пунктом “Мережевий адаптер” натисніть “Виконати”.

Виберіть “Виконати” поруч із пунктом “Мережевий адаптер”.

У вікні “Мережевий адаптер” виберіть “Wi-Fi” і натисніть “Далі”.

Виберіть “Wi-Fi” і натисніть “Далі”.

Дотримуйтесь інструкцій на екрані, і будь-які проблеми з вашим мережевим адаптером буде усунуто.

Перезапуск служби автоматичного налаштування бездротової локальної мережі Windows

“Автоматичне налаштування бездротової локальної мережі” - це служба Windows, яка працює у фоновому режимі і дозволяє встановлювати мережеві з’єднання. Ця служба відповідає за надання логіки вашому комп’ютеру для підключення до бездротових мереж.

Можливо, ця служба працює некоректно або перестала працювати, що призводить до того, що ваш ПК час від часу відключається від мережі Wi-Fi.

Щоб виправити це, перезапустіть службу. Для цього спочатку відкрийте “Виконати” за допомогою комбінації клавіш Windows+R. У відкритому вікні введіть наступне і натисніть Enter:

services.ms

У списку на правій панелі знайдіть службу “Автоматичне налаштування бездротової локальної мережі”. Клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть “Перезапустити”.

У меню виберіть “Перезапустити”.
8-restart-wlan-autoconfig-service.png

Windows зупинить, а потім запустить службу, після чого ви зможете знову спробувати підключитися до Wi-Fi.

Запобігання вимкненню мережевого адаптера службою керування живленням

Параметри керування живленням у Windows 11 можуть вимикати різні пристрої, зокрема мережевий адаптер, для економії енергії. Вам слід вимкнути цю опцію для мережевого адаптера, якщо у вас виникли проблеми з підключенням.

Для цього клацніть правою кнопкою миші значок меню “Пуск” і виберіть “Диспетчер пристроїв”. У вікні, розгорніть “Мережеві адаптери”, клацніть правою кнопкою миші ваш адаптер і виберіть “Властивості”.

У меню виберіть “Властивості”.

У “Властивостях” відкрийте вкладку “Керування живленням”. Потім зніміть позначку з пункту “Дозволити комп’ютеру вимикати цей пристрій для економії енергії”. Збережіть зміни, натиснувши “ОК”.

Вимкніть опцію вимкнення і натисніть “ОК”.

План енергоспоживання вашого ПК тепер не впливатиме на продуктивність мережевого адаптера, що, можливо, вирішить проблему з відключенням Wi-Fi.

Переінсталюйте драйвери мережевого адаптера

Якщо з’єднання Wi-Fi все ще переривається, видаліть і переінсталюйте драйвери мережевого адаптера, щоб усунути будь-які проблеми з ними. Новіші драйвери часто містять виправлення помилок, знайдених у старіших драйверах.

Почніть з відкриття диспетчера пристроїв. Тут розгорніть “Мережеві адаптери”, клацніть правою кнопкою миші на адаптері і виберіть “Видалити пристрій”.

Виберіть “Видалити пристрій” у меню.

Увімкніть опцію “Спроба видалення драйвера для цього пристрою” і натисніть “Видалити”.

Увімкніть цю опцію і натисніть “ОК”.

Зачекайте, поки диспетчер пристроїв завершить видалення мережевого адаптера. Після цього перезавантажте комп’ютер, і Windows автоматично встановить необхідні драйвери для вашого адаптера. Після цього ви зможете знову протестувати з’єднання Wi-Fi.

Скидання мережевих налаштувань у Windows 11

Якщо ваш комп’ютер все ще випадково відключає вас від мережі Wi-Fi, є ймовірність, що ваші мережеві налаштування налаштовані неправильно. Якщо ви не знаєте, який саме параметр спричиняє проблему, скиньте всі мережеві налаштування до значень за замовчуванням, щоб вирішити проблему.

Для цього перейдіть до “Налаштування” > “Мережа та Інтернет” > “Розширені мережеві налаштування” > “Скидання налаштувань мережі”. Потім поруч із пунктом “Скидання налаштувань мережі” натисніть “Скинути зараз”.

Виберіть “Скинути зараз”.

У вікні, що відкриється, виберіть “Так”. Після скидання мережевих налаштувань повторно підключіться до мережі Wi-Fi.

Якщо всі ці виправлення не допомогли, можливо, вам просто потрібно оновити мережеве обладнання. Багато проблем з Wi-Fi виникають через застарілі маршрутизатори, але ви можете легко вирішити цю проблему, скориставшись нашим посібником з вибору найкращих доступних Wi-Fi маршрутизаторів. Також є кілька чудових бюджетних маршрутизаторів на вибір, якщо ви хочете заощадити кілька доларів.

Крім того, якщо ви вважаєте, що ваш роутер не змушує Wi-Fi відключатися, можливо, придбання нового Wi-Fi адаптера для вашого ПК з Windows 11 зробить з’єднання більш стабільним. Ви також можете повністю обійти проблему, переключившись на Ethernet-з’єднання - вам просто потрібен хороший Ethernet-кабель і вільний порт.